Sunset1.jpg
I N T E R N A T I O N A L

  
 
ЕНЕРГИЈА * АКЦИЈА * СЛОБОДА

                       Najcesto postavuvani prasanja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  Аква Сорс консултант
за здравје

Елизабета Стајиќ
Аква Сорс
независен дистрибутер
дистрибутерски број 55000681
+ 389
моб.: (0)70 918 448,
075 753 057,
078 610 784
E-mail: akvasors.algi@gmail.com
Skype: zdravje.ubavina
www.aquasourcealgi.8m.net

 
 
 
 
 

 

 

  Online Users

 

 

Природни производи за убавина и здравје
 

 


      


Прочистете го Вашиот организам од токсините,
засилете го Вашиот имунитет,
обновете ги оштетените клеточни мембрани,
зголемете ја енергијата и виталноста
и со нови сили бидете поздрави и поуспешни.
Обезбедете им на Вашите деца нормален раст и развој
(ментален и физички).

............................................................................

AQUASOURCE  ПРОГРАМА "ЛЕСЕН ПОЧЕТОК"

Преземете контрола врз вашето здравје, враќајќи се на основните работи

Новата Година помина и многу од нас се предадовме на слатките искушенија повеќе од вообичаено ... и зашто да не? Тогаш е такво и времето, кога многумина се замислуваме за подобрување на своето здравје .... Но да не ги усложнуваме нештата за себе си. Наместо да пиеме 3-6 свежо исцедени сокови на ден или да гладуваме, можеме едноставно да ги намалиме некои од најнездравите храни, да ги зголемиме поздравите и да додадеме некои корисни додатоци во исхраната. Да ја подготвиме почвата за успех !
Ако прашаме кој и да е нутриционист или специјалист по интегративна медицина, тој ќе не посоветува да обрнеме посебно внимание на гастроинтестиналниот систем и капацитетот на дигестија и да се погрижиме цревната микрофлора да ни биде во рамнотежа. Ако тие не работат како што треба, здравјето неизбежно се влошува. Хипократ, таткото на медицината, честопати е цитиран како автор на тврдењето, дека проблемите започнуваат во цревата, а современите истражувања го потврдуваат истото.

AquaSource Програма "Лесен Почеток" е одличен начин да ја започнеме Новата година. Оваа четириседмична програма содржи четири пакувања: по една со AquaSource алгите (алги од езерото Кламат), AquaSource Дигестивни ензими, AquaSource Ацидофилус и AquaSource Бифидус Комплекс.

Сите ги познаваме и ги сакаме AquaSource алгите, AFA (Aphanizomenon flos-aquae), со богата содржина на хранливи материи, од кои 60% протеини, како и антиоксиданти, бетакаротин и хлорофил. Тие се едни од најчистите и богати со минерали алги во светот. Патентираниот процес на сушење BioActive Dehydration® максимално ги задржува нивните хранливи состојки. Сино-зелените алги од езерото Кламат се обновуваат за неколку часа откако ќе бидат собрани, па затоа нивната употреба не ја нарушува еколошката рамнотежа.

AquaSource дигестивни ензими

Создадени од растителни извори, оваа мешавина на дигестивни ензими (амилаза, протеаза, липаза, лактаза и папаин) помага да се одржи ефикасното разградување на храната и хранливите материи. За да стане дури уште поефикасна, таа е збогатена со AquaSource алги, дефинирани како Суперхрана.

Ензимите се потребни за да се вари храната, за нејзиното разградување и апсорпција. Ако ензимите недостасуваат, исхраната станува дополнителен товар за телото и му ги исцрпува ресурсите. Тие помагаат да се спречи надуеноста и лошата дигестија и да се справат со ефектите на преработената и конзервирана храна.

Амилазата го разградува скробот, претворајќи го во шеќер. Скробот природно содржи гликоза. Амилазата ги раскинува врските во скробот и го извлекува шеќерот,  за да може да биде искористен од телото.
Липазата е ензим растворлив во вода, којшто ги разградува мастите за да може да бидат апсорбирани од тенките црева.

Лактозата е шеќер, откриен во млечните производи. Лактазата е ензим потребен за варењето или разградувањето на шеќерот, за да биде апсорбиран од тенките црева. Се создава природно во човечкото тело, но некои луѓе не создаваат доволно лактаза за целосна преработка на лактозата. Непреработената лактоза може да предизвика вознемиреност во стомакот, надуеност, абдоминални грчеви, гасови и дијареа.

Ензимот Папаја природно е присутен во неузрената папаја. Тој помага за варењето и апсорпцијата на протеините од месото.

AquaSource ацидофилус

Докажано е дека видот Lactobacillus acidophilus, познат како DDS-1, користен од AquaSource, преживува во желудочната киселина, издржлив е на жолчните соли и се развива добро во гастроинтестиналниот тракт.
При раѓањето новороденчето добива од мајката цревна микрофлора, за да му создаде постојана заштита од несаканите бактерии, но нарушената хомеостаза или раѓањето преку царски рез може да се одрази негативно врз здравјето на неговиот гастроинтестинален тракт. Редовното користење на пробиотиците како AquaSource acidophilus допринесува за подобро гастроинтестинално здравје, потпомагајќи го одржувањето на корисните цревни бактерии.
AquaSource Acidophilus обезбедува витамин В12, фолна киселина и витамин В6 и помага во одржување на здрави нивои на холестерол, кога се зема секојдневно како додаток.

Помош за нетолеранција на лактоза

- Нашиот AquaSource Acodophilus создава повеќе млечна киселина од другите видови на L. acidophilus. Исто така, создава повеќе бета-галактозидаза. Бидејќи, луѓето со нетолеранција за лактоза имаат недостиг од овој ензим, употребата на производот може да помогне да се намали дефицитот на лактаза.

AquaSource Bifidus Комплекс

AquaSource Bifidus Комплекс допринесува за здравјето на гастроинтестиналниот систем со комбинација од три корисни вида пробиотици Bifidus: (Breve, Infantis, Longum) и суперхраната, позната како AquaSource Алги.

Пробиотиците се корисни бактерии за здравјето, кои веќе долго време се користат како додаток, неопходни за потпомагањето на добра дигестија. Acidophilus и Bifidus се распространети пробиотички додатоци.

Breve - Создава оцетна и млечна киселина, коишто помагаат во разградувањето на храната, вклучувајќи ги и несварливите растителни фибри (влакна). Исто така, го поддржува имунолошкиот систем, потиснувајќи го развојот на штетните бактерии коишто можат да ја нарушат добрата дигестија.

Infantis - Веројатно најпознатиот претставник од семејството на бифидобактериите (Bifidobacterium), препорачуван за добро здравје како на бебиња, така и на возрасните. Еден од главните жители на дигестивниот тракт на новородените бебиња. Речиси сите видови на Infantis создаваат витамини растворливи во вода тиамин, никотинска киселина и фолна киселина, и тоа во многу поголеми количини од останатите претставници на семејството на бифидобактериите.

Longum - Bifidobacterium longum потпомага во создавањето и апсорпцијата на витамините од групата В
(В-комплекс) и блокирањето на растот на штетните бактерии со намалување на цревната pH преку создавање на оцетна и млечна киселина и го стимулира имунолошкиот систем.

Инструкции за употреба:

Недела 1-ва - Земајте две капсули Бифидус пред спиење и по една капсула Дигестивни ензими два пати на ден пред јадење.

Недела 2-ра - Земајте две капсули Ацидофилус наутро 40 минути пред јадење, по една капсула Дигестивни ензими два пати на ден пред јадење, една капсула Алги и две капсули Бифидус пред спиење.

Недела 3-та - Исто како недела 2 и зголемете ја дозата на Алги на две капсули на ден.

Недела 4-та - Завршете го земањето на Ацидофилус, земајте Дигестивни ензими и зголемете ја дозата на Алги на три капсули дневно.

Пијте колку што е можно повеќе изворска или прочистена вода - обидете се да пиете 2 литра на ден.

* Здравствени придобивки потврдени од ЕФСА:

• Витамин В12 и витамин В5 придонесуваат за намалување на чувството на изнемоштеност и замор.
• Витамин В12 допринесува за нормално функционирање на нервниот и имунолошкиот систем.
• Витамин В5 допринесува за нормална психичка активност.

Податоци за алергени:
Не содржи алергени според Регулативата (ЕУ) No 1169/2011 за обезбедување на информации за храната на корисниците.

............................................................................


Од 1-ви август 2016 повторно "Плодова Енергија"

Недостатокот на пазарот на "Плодова Енергија" за одреден временски период беше наметнат од нашата желба да им понудиме на нашите клиенти, еден уште по корисен и поквалитетен производ.

Плодова енергија (Berry Power) - супер антиоксидант за подобар имунитет во услови на загаден воздух, за сите нарушувања на дишните патишта, белите дробови и работа на срце.
Активирање на имуниот систем - му помага на организмот да се справи со вирусите, бактериите и габите. Го зајакнува кардиоваскуларниот систем - плодовите го намалуваат ризикот од хипертензија, инфаркт и аритмија, а ги штитат и артериите од запушување. Повеќе енергија и издржливост - плодовите крепат. Забавување на стареењето (anti aging) - со неутрализирање на слободните радикали, антиоксидантите на Акаи го штитат ткивото од уништување и ја одржуваат свежината, здравјето и убавината.

Плодова енергија содржи лиофилизирана макa бери во прав, прав од мешавина на сокови од различни плодови, вклучувајќи и шумски плодови (амла *, Нони *, калинка *, рибизли *, јагоди, вишни, капини, црвени и црни боровинки, малини, амбери – кинеска јагода, џабутикаба [бразилско грозје]), лиофилизиран акаи бери во прав*, плодови од кучешки трн во прав* 
*Сертифицирани како органски од USDA; 
84,8% од селско-стопанските состојки се органско произведени.

Помага при:

- Детоксикација, има слабо лаксативен и диуретичен ефект при користење

- Зголемување на енергијата и работоспособноста

- Подобрување на циркулацијата и исхраната на периферните капилари на окото, екстремитети

- Заштита на макулата на окото

- Подобрување на состојбата на кардиоваскуларниот систем

- Заштита од алкохолот

- При нарушување на здравјето на белите дробови - проблеми со дишење и при разни бактериски и вирусни инфекции

- Подмладување и заздравување на кожата и заштита против брчки

- Превенција против дегенеративни промени во организмот и нарушувања што се појавуваат во процес на стареење - проблеми со зглобови, дигестија, циркуллација и слично

- Превенција против настанување на генски промени

- Потиснување на растот на абнормални клетки

- Зголемување на потенцијата, подобрување на репродуктивноста

- Подобрување на варењето на храната и перисталтиката во цревата 

- Смирувачко дејство при болки

- Позитивен ефект при депресија и други ментални здравствени нарушувања

- Превенција од атеросклероза

- Разградување на мастите

- Регулација на нивото на холестерол и регулирање на нивото на шеќер во крвта

„Плодова Енергија“ во прав 40g - порачајте 

Одберете производи по Ваш избор


Април 2017 - AquaSource ценовник на производи во Бугарија изразени во денари - преглед линк
АкваСорс ценовник - download

-----------------------------------------------------

Ако сакате да добивате покани за нашите предавања оставете ги Вашите контакт податоци на 
E-mail: predavanje.zdravje@gmail.com

Име и презиме_________________________
Емаил адреса:_________________________

со назнака „За презентации и предавања“

            

Природни производи за здравје и убавина

 

Денес, во светот јакне еколошката свест, така што имаме можности за избор кој влијае врз нашата здравствена состојба и врз квалитетот на нашиот живот. Но, се чини дека многу работи кои негативно влијаат врз нашето здравје не се под наша контрола.

Храната наменета за продажба, брзиот начин на живот и исцрпената почва можат да го отежнат хранењето со совршено избалансирана храна, која нè снабдува со оптималните количини на сите неопходни хранливи состојки. Имено, на храната што ја примаме не само што и  недостасуваат хранливи состојки, или тие се во мала количина, туку, докажано е дека и адитивите во храната се опасни по здравјето. Затоа, загадувањето и другите еколошки проблеми предизвикуваат нашиот организам да има зголемена потреба од хранливи состојки.

Земањето хранливи додатоци е само еден од начините преку кои ќе бидете сигурни дека сте примиле хранливи состојки, со што ќе го одржувате и ќе го штитите своето здравје. Постојат практични решенија како Вие и Вашето семејство секојдневно ќе си обезбедувате хранливи состојки, за да ги одржувате здравјето и благосостојбата.

Нашата заложба за создавање природни производи со висок квалитет, специјално направени да ги поддржат организмот и неговите витални функции, е очигледна во сè што превземаме.

Ние тежнееме кон чистота и во производот и во процесот. Користиме Trufil капсули кои содржат 100% активни состојки. Не се користат никакви полначи или поврзувачи. Нашите производи се одобрени од The Vegan Society. Употребуваме единствено природно произведен CoQ10 - не синтетички.

Нашата модро-зелена алга од Горното Кламатско Езеро, Орегон, САД, е најкомплетната и био-употреблива храна на планетата од најчистото, најнезагаденото езеро во светот. За разлика од другите кои ги замрзнуваат алгите, ние користиме патентиран процес на сушење кој овозможува максимално да се сочуваат хранливите вредности на нашата алга.

Ние, во AquaSource, интензивно сме насочени кон природните решенија за здравјето, личната одговорност и можностите. Нашите производи дејствуваат во хармонија со Вашето тело, поддржувајќи го неговиот природен процес и неговата одбрана.

Ние ја цениме Вашата доверба, со тоа што продолжуваме да создаваме производи со врвен квалитет за да ги одржиме и унапредиме здравјето и виталноста, да се справиме со тежината и да ја промовираме убавината, што е можно поприродно.      

Од Аква Сорс

       
E-mail:  akvasors.algi@gmail.com

   

    

Плодова Енергија

Морска Енергија

Лесен Почеток

Дигестивни ензими +алги 

Acidophilus + алги

Bifidus + алги

AquaSource Algae - капсули, прашок

 AquaSource Algae - течност 

Colactive3 (колострум)

Colactive (колострум)

Зелена Енергија

Суперантиоксидант со Pycnogenol 

Суперенергетска храна

Комплекс на масни киселини

Coenzyme Q10 Complex
(CoQ10 45 mg+хром+АФА алги)

Lighten-Up!

New  Lighten-Up!

Flexibility

Osteo Forte


Moon Rise

Moon Balance

Хималајска кристална сол

 

Natural Being  Skincare
(Манука козметика-
нега на кожа)

Манука гел за чистење

Манука гел за тонирање

Манука мед крем за очи

Манука мед дневна крема

Манука мед ноќна крема

Манука крема за раце и тело

                                                                                                                        


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| За компанијата | Кламатско езеро | Општо за алгите  | За AFA алгата  |  Производи  | Порачки / ценовник |
 
| Информации плус 
|  Искуства  |  Можности | 
Станете Аквасорс дистрибутер  |  Новости  | 

|
Контакт  | Линкови | Почетна страна|

обнова 14.04.2018
Дизајн Е.С. © 2001-2018. Елизабета Стајиќ ,  AquaSource - независен дистрибутер. Сите права задржани.
За коментар и прашања
контакт
За евентуални пропусти и грешки во сајтот, прашања или сугестии
E-mail